Рыбаковка

 

+38 097 389 16 83
+38 066 390 71 09
+38 097 389 16 83

Рибаківська православна церква

Храм Святителя МиколаяХрам Святителя Миколая на крутих схилах мису Аджіяск.
17 червня 1997 в селі Рибаківка Березанського району Миколаївської області була відслужена святкова літургія на честь освячення першого каменя майбутнього храму, її провів сам Архієпископ Миколаївський і Вознесенський Владика Пітерім. Були запрошені священики району, поважні гості і звичайні жителі села, які з нетерпінням очікували створення в християнському селі першого храму босого. Близькість і історичний зв'язок жителів села з життям моря, мореплавністю, рибальством підказала ім'я святого, на честь якого всім суспільством вирішили будувати храм. Почалися непрості трудові будні.
За 10 років красень храм на честь Святителя Миколи виріс як прекрасна архітектурна споруда, яка раптово з'являється на межі золотого поля і неймовірно глибокого і блакитного неба біля краю села.
Аромати безмежного степу, мелодія морського прибою, неймовірне відчуття відродження української нації на землі Святого Миколая, створюють неповторне відчуття гордості за Україну і духовні потреби йти до Бога.
7 серпня 2005 був освячений храм, який росте не тільки як будівля, він збагачується багатьма святинями. Велич і краса іконостасу покритого позолотою вражає. Над Царськими Воротами знаходиться ікона Божої Матері Почаївської. Великий подарунок зробила Києво-Печерська Лавра - у 2006 році до нашого храму були доставлені частки мощів 72 святих преподобних Лавра. Тут знаходяться частинки преподобних Почаївських Іофа та Амфілохія, частка мощей святителя Луки Кримської. Окрасою храму є ікона з часткою від гробу святої блаженної Мотрони зі Свято-Покровського жіночого монастиря з Москви. Храм багатий давніми іконами, серед них Касперовська ікона Божої Матері, Казанська Праворучиця (ікона Божої Матері) та інші.
У святкові та недільні дні жителі Рибаківки і відпочиваючі з усіх куточків нашої країни та зарубіжжя прокидаються під божественні церковні дзвони, їх у храмі сім. Найбільший - «Благовіст» має вагу 350 кілограмів.
Відроджуються і з'являються нові храми, а тому відроджується красива, розумна, горда і духовна Україна.
За рік близько мільйона шанувальників Українського степового Причорномор'я отримує благородну послугу відпочинку, оздоровлення, лікування в закладах та приватних садибах Миколаївської області. Більшість з них пройшли дорогою до нашого храму, прімкніть до них і Ви. А почуття народжене під час відвідувань святині разом з відчуттям щастя від нашого моря, степу, спілкування з миколаївцями, заберіть із собою додому. Нехай вони зігрівають Вас, дають можливість з гордістю розповідати про ваш відпочинок і духовне збагачення і спонукають приїжджати до нашого краю ще і ще.